| OrllandO a întrebat:

Ce parere aveti in legatura cu aceasta placa video? Doresc sa o achizitionez si vreau sa stiu daca este buna pentru jocuri. http://www.emag.ro/......EBYNKBBBM/

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Nu merita sa-ti cumperi GTX 650 la banii aia. Cu putin efort ai GTX 650 Ti: http://bit.ly/UTeXh3
Care este restul sistemului? CPU si sursa in special?
La ce rezolutie te joci?

| OrllandO explică (pentru IulianP):

Am un Intel core 2 duo de 3 ghz si sursa este de 500. 1680x1050 rezolutia. Am vazut si versiunea TI dar sunt mult mai incantat de prima intrucat are 2gb. Oricum iti apreciez parerea mersi.

| IulianP a răspuns (pentru OrllandO):

Pe rezolutia aia nu te ajuta cu nimic acei 2GB vRAM. 1GB este arhisuficient pentru 1680*1050.
Doar pentru FullHD si rezolutii mai mari iti trebuie mai multa memorie vRAM.

| OrllandO explică (pentru IulianP):

Ok. Multumesc. Sincer nu stiam sigur pentru ce este buna memoria alocata de placa.

6 răspunsuri:
| mihaelapestrita a răspuns:

Buna. eu Iti recomand sa intri aici http://is.gd/OpoUKo si sa faci o comparatie intre placi si ai s avezi singur care se merita. Cea la care ai facut referire, este foarte buna, eu ti-o recomand. Este foarte buna pentru jocuri puternice.

| Mosternag159423351 a răspuns:

Placa video este foarte buna, este similara cu Nvidia 8800GT, placa asta 8800GT este din 2008, insa inca mai este foarte buna, joci assassins creed Brotherhood, Revelations, GTA IV, Grid 3, Max Payne 3 la maxim etc.
Parerea placa asta e putin mai avansata deoarece are Pixel Shader 5 si problemele placilor mai vechi sunt rezolvate.

| Dima_Gaby_1998 a răspuns:

@OrllandOtonguelaca e super buna.Si eu tocmai mi.am facut un pc pe Intel cu un i5 3570K si imi mai trebuie placa video. Vreau sa zic ca am ramas uimit cand am vazut de ce in stare 650-ul.Din punctul meu de vedere merita din plinwinking