Întrebare recomandată | Irina_9101 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa am internet pe tableta? Am o tableta Archos, am cumparat-o din Anglia. Si daca bag parola de la o retea Wi-fi din casa mea, zice ca se conecteaza si dupa zice deconectata. Ajutati-ma. Funda

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie sa mearga...mai incearca si apropie tableta de router, daca nu s-ar putea sa necesite sa bagi parola sau pur si simplu nu merge routerul.Asa imi face si mie, s-a ars routerul si cand ma conectez cu telefonul imi apare ca e conectat dar nu merge. Daca totusi nu rezolvi problema cheama-i pe cei de la firma si te vor ajuta ei.

| Iulian03 a răspuns:

Buna! Poti sa ii iei un adaptor USB--->MINI USB si sa bagi un stick cu net
http://electroconbuild.ro/......bacau.html