| vlad423 a întrebat:

Ce preferati? ATI sau Nvidia? thinking

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

E bine ca exista ambele!

8 răspunsuri:
| Ancestralsoul a răspuns:

Am folosit nvidia, am trecut pe Ati.Acum depinde si de procesor. Diferentele intre cele doua nu sunt atat de mari.Placile video ati au o coloristca mai buna, au detalii mai sharp, nu se incinta sa mult ca nvidia.La momentul actual cea mai performanta placa de pe piata este:Sapphire Radeon HD 5970.Momentan nimic din modelele concurentei nu se apropie de performantele acestei placi.Nu trebuie uitat ca pan acum 2 ani nvidia era liber incontestabil pe piata procesoarelor grafice.Ati s-a ridicat datorita mariajului inspirat cu Amd. Testeaza cateva jocui la amici de-ai tai dar pe placi diferite sa te lamuresti. Oricum cu ati sau nvidia, nu conteaza asa mult, te poti juca excelent pe oricare dintre ele.

| Mihai03 a răspuns:

Categoric nvidia! Geforce ruleZZ!

| Petronela a răspuns:

Nvidia

| bOse a răspuns:

Nvidia ( physx )

| fashionaddict a răspuns:

Placa video Nvidia.

| Username6 a răspuns:

Eu personal prefer Nvidia.sunt de parere ca ofera mai multa calitate, dar acum fiecare cu prefereintele sale

| Vampii a răspuns:

Nvidia

| Marcki a răspuns:

Nvidia ii mai bun dupa mine.