| bkb300 a întrebat:

Ce procesor e mai bun Intel pentium sau Intel 3?

4 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!

Te referi la Intel Core i3?
Aha..In acest caz, i3 categoric!

Intel Pentium are de obicei un singur nucleu in procesor. exista de prin anii '90!
Intel Core i3 este doar de vreo 6 ani printre noi, este mult mai puternic, mai de actualitate si mai performant!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| Me2 a răspuns:

Intel core i3 este mai bun, are tehnologii avansate fata de pentium

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Decat sa iti iei I3 la 500-600 lei, gasesti varianta de la AMD FX 6100 sau 6300 cu six core, care e perfecta pentru jocuri.
Ca sa iti raspund la intrebare totusi, I3 e mai bun, are o constructie mai recenta si e mult mai rapid decat pentium dual-core.

| sparky34 a răspuns:

Mai bine iti iei ceva de la AMD. Sunt mai ieftine si parerea mea e ca sunt mai bune.