| XSuperGamerHD a întrebat:

Ce procesor s-ar potrivi pentru o placa video 2080ti fara sa aiba bottleneck? (De preferat un procesor AMD)

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce buget ai? Nou nout sau sh? Si ce placa de baza? Conteaza mult ce si cum, mai ales daca vrei sa-i faci OC sau orice altceva.

| SomethingFunni a răspuns:

Orice mai sus de sau inclusiv Ryzen 5 3. 6Ghz

| NicolaeCristianAnonymous a răspuns:

Salut, Un procesor AMD Ryzen 7 2700x.
Placa video 2080ti e cea mai noua, deci un procesor cel mai nou.
Intel e prea slab si scump. Am observat ca un processor amd ryzen 3 2200g care e la juma de pret de ultimul i5, intrece procesoru i5 8th gen. Deci decat sa dai banii pe un Intel, da pe amd si castigi bani, si de bani aia faci alte upgradeuri. Amd ryzen 7 2700x intrece un processor i9. Daca nu ma crezi, cauta pe Youtube.