| RobertAlexandru65 a întrebat:

Ce program am nevoie pentru a transfera filme, videoclipuri, imagini, melodii de pe pc pe Samsung galaxy s4? NIMIC NU MERGEEEEEEEEEEEEEEEEEE. E nou nout, azi cumparat din Emag, nu am internet, am incercat orice program de transfer dar nu merge. Cei care il aveti (stiu ca sunteti multi) ziceti-mi ce trebuie descarcat. O zi intreaga am incercat sa transfer si nu pot

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Lol. Ai un S4, adica ai un smartphone dar nu ai acces la Internet prin Wi-fi? Cumpara-ti un router daca vrei sa folosesti cum trebuie smartphone-ul!
Iar ca sa le transferi. pur si simplu conectezi telefonul la PC si se vor instala automat driverele si ti-l va vedea ca un stick si copiezi pe el ce vrei. sau daca nu reusesti asa (nu prea imi dau seama de ce) pui pe un card MicroSD filmele si apoi il introduci in telefon.

Si s-ar putea ca pe telefon sa nu se vada filmele din cauza ca n-ai codecuri. Si cum iei codecurile? Desigur de pe net. cu aplicatia Google Play care este un market cu aplicatii. si da, necesita acces la Internet.

| RobertAlexandru65 explică (pentru introduaicinumele):

Filmele merg pe telefon ca am trimis cu cel vechi prin bluetooth. Cred ca mi-ai purtat noroc, acum a mers cablul de date, 5 ore l-am incercat. Ce router imi recomanzi, am buget destul si pot alege ce e mai bun. Am internet rds prin cablu. Acel router se conecteaza la pc? Nu am loc unde sa-l tin. Da-mi un link care crezi ca e mai bun ca router.

4 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Cam orice Router de peste 80-90 de lei este ok.
Cablul de net il conectezi la router si apoi in router conectezi alt cablu pe care-l duci pana la PC. Mai exista niste placi de retea cu antena de wi-fi dar mai bine este prin cablu ca ai viteza mai mare.
Si poti sa-l ti unde vrei, pe jos, pe birou, nu conteaza ca tot ai semnal in camera eventual in toata casa daca nu este ceva care sa interfereze semnalulwinking

| RobertAlexandru65 explică:

Pentru acest router trebuie sa platesc in fiecare luna o anumita suna de bani sau platesc doar rds-u?
Ofera si net pc-ului? La un prieten am vazut ca folosea un router si cand era pe jocuri tot timpul cadea netu si aparea imediat. Dar daca fac asta ma pot conecta si fara wifi la pc?

| introduaicinumele a răspuns (pentru RobertAlexandru65):

Platesti abonamentul asa cum il plateai si acum.
Si da ofera net PC-ului, si din router tragi un cablu pana in PC si astfel nu mai trebuie Wi-fi si lasi wi-fi-ul pentru telefon.
Iar legat de ce i s-a intamplat prietenului tau. hmm nu stiu ce sa zic, uneori routerele se mai blocheaza si trebuie resetate (le scoti din priza 20 de secunde si le pui la loc) dupa se misca netul mai bine.