| leiciu a întrebat:

Ce programe stiti pentru a creste rapiditatea calculatorului sau pentru a ajunge la aceeasi rapiditate la cum era.P.S.tongueC-ul are 5 ani vechime si nu am schimbat nimic pe la unitate.

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Mai mult decat poate hardware-ul nu ai ce sa ii faci, poti numai sa optimizezi sistemul de operare, asta fie prin reinstalarea acestuia, fie prin diverse programe precum tuneUp (de unde rulezi toate utilitarele).

| danorp a răspuns:

Nu-ti sugerez deoarece daca vrei sa iti mearga pc mai repede adica cu ajutorul programului poate sa-ti strice pcul. cea mai simpla si cea mai buna metoda este de a mai face curat putin prin el : adica al cureti de praf una alta... daca nu stii cum sal strangi anapoi mai bine u te apuca

| utilizatortpu10 a răspuns:

Se poate face cu o optimizare.Arunca o privire la mine pe site şi vezi la capitolul de calculatoare informaţii în func ţie de ce windows ai pe el, nu de alta dar e mult de zis, acolo ai totul structirat de la a-z.Succes