| Mihai_Racovita_1997 a întrebat:

Ce s-ar intampla daca as avea o memorie RAM de 1GB cu frecventa de 400 si alta memorie RAM de 1BG dar cu frecventa de 800 in PC?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Atunci acea memorie ram va cobora la frecventa memoriei mai mici (cea de 400) Vor functiona ambele la 400mhz.

2 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Nu s-ar intampla nimic daca pui in sloturile corespunzatoare adica primul slot sa fie aia de 400 si al 2lea ala de 800 sa nu pui in primul slot si al 3lea daca placa ta de baza suporta si de obicei suporta cam toate placile de baza dual slot o sa mearga greu sau nu o sa porneasca

| valentin75 a răspuns:

Salut! Computerul va functiona la frecventa de 400...inclusiv memoria de 800! Daca nu modifici in bios frecventele!