| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Ce sa aleg intre I7 sau I9 racit cu un cooler pe lichid? Din ce stiu i9 se încinge foarte tare. Cum se comporta un i9 in sesiuni lungi de joc? Mai intereseaza performanța, temperatura si utilizarea cpu

Răspuns Câştigător
| NuStiiCumMaCheama a răspuns:

Frate, eu zic i7 pentru ca nici nu stiu ce ai putea juca pe un i9. Mie un i7 mi-ar fi suficient, cu o placa decenta iti duce cele mai noi jocuri. Si cu un GTX 1080, un RTX ar zburda, nu alta.

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Cine ti-a spus traznaia asta? Cu racire adecvata n-ai treaba cu temperaturile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu vrei sa faci stream, eu zic sa iei un i7. Acum contează și ce model. De exemplu un i7 9700k