| Feyenooord666666 a întrebat:

Ce sa aleg intre un HDD extern de 4 TB?

Seagate sau Toshiba?

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Wester Digital

| aXy99 a răspuns:

Seagate clar.

| aditimus a răspuns (pentru aXy99):

Am 3 bucati seagate in sertar moarte, nu mai recomand marca asta, exact asa am patit inainte cu maxtor!

| aXy99 a răspuns (pentru aditimus):

Esti primul care se plange de asa ceva. Poate ai avut tu ghinion. De unde le-ai cumparat?

| aditimus a răspuns (pentru aXy99):

Din mai multe locuri.

| peperonies a răspuns:

Toshiba

| aditimus a răspuns (pentru NuCitescNotificari):

Am 3 bucati seagate in sertar moarte, nu mai recomand marca asta, exact asa am patit inainte cu maxtor.

| vidiinho a răspuns:

In general Seagate sa spunem ca sunt mai fiabile si au o viteza de scriere/citire mai mare decat Toshiba, dar asta nu inseamna ca una sau alta e mai buna/proasta.
Daca diferenta de pret intre cele 2 e mica, eu as merge pe Seagate

Salutari