| 4Tuning a întrebat:

Ce sa aleg Windows 8 Enterprise sau WIndows 7 Enterprise (mai mult pentru jocuri.)

10 răspunsuri:
| Lex169 a răspuns:

Eu zic ca cel mai convenabil ar fi Windows 7 Ultimate. Ofera compatibilitate cu foarte multe jocuri si ca sistem de operare este usor de folosit si destul de rapid.

| 4Tuning explică (pentru Lex169):

Nenea, acum folosesc win 7 ultimate si vreau cat mai repede sa scap de el deoarece face un lag infernal la jocuri cum nu facea un laptop din 2009 cu windows vista si laptopu asta ii din 2012 straight face

| Lex169 a răspuns (pentru 4Tuning):

Depinde si de sistem.Eu am procesor de 3.2 GHz si 4 GB RAM + placa video de 2GB.

| 4Tuning explică (pentru Lex169):

Eu am i5 2.5 ghz + 4 GB Ram + 1 GB placa video.

| horia2012 a răspuns:

Windows 8 Pro.

| JucărieLEGO a răspuns:

8 Pro cel mult. Ce Enterprise? La ce-ti trebuie editia asta? Ca sa stii ca nu e intr-un fel anume mai buna pentru jocuri...

| imelenama a răspuns:

Mie nu mi se pare nici unul bun, Windows-ul cel mai bun este XP.

| 4Tuning explică (pentru imelenama):

Ma pregateam pentru raspunsul acesta, dar laptopu meu nu are fata de xp laughing

| Valyy06 a răspuns:

Alege 7 Ultimate, e mai bun, 8 e varza...

| AnGamerHelper a răspuns:

Buna, sunt gamer dar sincer nu conteaza ce sistem de operare folosesti dar conteaza atunci cand alegi intre XP si 7 laughing))) dar daca alegi intre 8 si 7 pentru gaming, 7 este mai confortabil iar 8 este mai modern happy, FUNDA? (eu zic 7)