| Lucifer666 a întrebat:

Ce sa faaac? Nu mi se mai deschide unitatea optica. Cand apas pe buton se aude ca si cum ar incerca sa se deschida dar nu merge. Pana acum mergea mai greu dar mergea. Tineam tot timpul un cd inautru ca sa pot deschide pe urma, dar acum am uitat sa-l bag crying ce sa ma fac?

2 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Da robabil s-a stircat motorasul acela care o deschide, incearca o fortezi un pic si va iesi, dar cu grisa sa nu o strici, ar fi recomandat sa o repari sau sa iti iei alta ca s anul mai ai probleme de genul!

| death a răspuns:

Ia un ac lung şi bagă capătul neascuţit în găurica de pe panoul din faţă al unităţii optice. O să iasă tăviţa puţin, cât să poţi trage de ea cu mâna. Şi schimb-o, că i s-a stricat motoraşul sau s-a descentrat ceva pe acolo.