| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu computerul.Recent a fost instalat windowsul, window 7. A mers bine cateva zile! Aseara a mers. Astazi cand am vrut sa-l deschid nu se deschidea, unitatea țiuia,se oprea, apoi iar țiuia și tot asa, iar monitorul nu se deschide, are beculetul aprins dar nu se deschide! Am scos si din priza,m-am uitat si pe la spate sa vad daca nu e ceva scos, dar nimic! Am asteptat apoi si l-am deschis iar! Dar tot asa!
Ce ar putea fi? Stiti, unitatea e cam de 7-8 ani si a fost instalat windowsul de multe ori,iar inainte sa fie instalat windowsul, acum ultima data, asteptai foarte mult ca sa se deschida, si mergea si foarte foarte greu cand era deschis! Nu puteai face nimic pe el!
In legatura cu problema de azi, ce ar putea fi? De ce nu se deschie?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Unitate de 7-8 ani si l-a mancat sa puna windows 7 laughing. Criminal. Dar asta e, si xp-ul e prea batran. El a incercat, nu as da vina pe el. Eu ti-as spune tie ca e timpul pentru un upgrade.

| RAY a răspuns:

Partea software windowsul a fost bine instalat?
partea hardware eu as spune sa resetezi biosul si sa vezi ce are hardul

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai cineva care se pricepe in domeniul IT a instalat windowsul si a adaugat la unitate un hard disk si o placa de memorie 1G, folosite cred.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonim_4396):

Scoate ramii aia laughinge clar ce se pricepea

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Hardul care la adaugat intern sau extern? acel expert in it a adaugat 2 piese importante sa stii care daca sunt proaste sau icompatibile cu placa de baza nu merge, de aia eu mereu recomand la serice partea hardware pentru ca cere experienta, suna-l pe ala intreaba-l ce hard a bagat si ram

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia vindel pe olx si iei alt calculator (de ex, Laptop) care are un OS care nu stiu de win 8 sau 8.1 si vezi daca merge