| jo a întrebat:

Ce să fac ca să nu se mai înfierbânte laptopul? (Îl ţin pe măsuţa lui, nu în poală şi nici pe pat.)

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Du-l la curăţat (suflat). Când ajungi pe la un magazin de calculatoare întreabă dacă îţi pot curăţa laptopul şi cât te costă.

5 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poti sa-ti cumperi un cooler extern. Eu folosesc un suport pentru laptop care are trei ventilatoare. http://www.okazii.ro/......OLERE.html

| Brotacelu a răspuns:

Pai sa nu il mai tii pe picioare, sau in par
incearca sa il tii pe o masuta[ca are cooler-ele sub el si sa nu blochezi ventilatia], mai verifica si daca cooler-ele sunt ok [sa nu aiba praf pe ele]

Distractie placuta

Stefan
| Stefan a răspuns:

De obicei se incalzesc din cauza prafului acumulat in timp, sau folosirea excesiva fara anumite pauze.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Fa-i un dus recehee heeglumesc...mai lasa-l sa se odihneasca.Vad,vad,vad si acum ca e e e rosuuuuuuuulaughingppaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general toate electronicele se incalzesc ca efect secundar al energiei electrice ce trece prin ele. Asadar nu pot sa opreste calculatorul sa se incalzeasca si ca sa il faci sa se raceasca, singura modalitate e sa-l inchizi.