| paul365 a întrebat:

Laptopul are niste ventilatoare care il ajuta sa se raceasca mai repede.Are rost sa-mi cumpar o masuta cu coolere?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treburile alea cu cooler sunt mai mult marketing. Pentru un grad sau 2, DACA scade, nu se merita. O inutilitate, dar numai buna de scos bani de la prosti.

| Freddie23 a răspuns:

Doar daca se incalzeste prea rau!

Daca nu se incalzeste la temperaturi gen 90C placa video sau 80C procesorul, nu vad de ce ti-ai lua masuta. E ca si cum ti-ai pune palarie pe o vreme frumoasa - e bine cu ea, dar unii prefera fara.

Temperaturile le vezi cu Aida64. Spor!

| Zazutuu a răspuns:

Da,are! Depinde ce faci tu pe el. Daca joci jocuri pe el ai nevoie neaparat, pentru ca altfel laptopul e prea solicitat si se arde. Daca doar te uiti pe internet si treburi din astea nu prea ai nevoie.

| robisuper a răspuns:

Eu zic sa iti iei racitor deala ca si eu am sincer e ff bun cand se incalzeste ca te joci pe el etc... il raceste si e bine fundawinking?

| yoonel a răspuns:

Da ajuta la o mai buna racire si nici nu sunt scumpe