| 0909 a întrebat:

Ce să fac dacă am vărsat apă pe bateria de la laptop? Se poate întâmpla ceva dacă o pun la loc?

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

O stergi de apa, apoi o lasi la uscat. Dupa ce se usuca o pui inapoi fara nici o problema.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum ai reusit sa faci asta doar pe baterie si nu si pe laptop? Sterge-o bine si poate va functiona. Daca nu cumva au facut scurt-circuit contactele. Apa este un foarte bun conducator electric.

| danutzu96 a răspuns:

Din cate stiu bateria este bine capsata. Sterge-o de apa, si pune-o la loc.

| AIeXxX a răspuns:

Poate sa arda bateria, mai bine nu risca, ca risti sa-ti arzi laptopul. bateria este mai ieftina decat un laptop, deci intelegi.