| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa mearga mai repede calculatorul?

Răspuns Câştigător
| jahjah a răspuns:

Goleste recycle bin, verifica sa ai spatiu liber pe fiecare drive macar 1GB, ruleaza disk defragmenter macar 1 data la 2 luni, ia ultimele versiuni de antivirus si antispyware, dezactiveaza toate efectele vizuale (umbre, efecte etc) din Windows(in Performance Options, selectezi "adjust for better performance"), nu tine foarte multe icoane sau fisiere mari pe desktop, sterge toate fisierele TEMP (de obicei se gasesc in C:\Documents and Settings\Username\local settings), scoate aplicatiile care se pornesc la startup(ctrl+R, run = msconfig). Da un restart la computer sa vezi diferenta acum, dupa modificari.
Ah, si mai cumpara niste memorie RAM big grin

3 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Pai depinde de ce calculator ai, dar cel mai mult depinde de deteaua la care esti racordata la net.( de MB).(ex.eu platesc 2 mb.si primesc 1, 50 mb).

| mihalitza a răspuns:

Prima data fa-i o defragmentare(o aranjare a continutului memoriilor), apoi incearca o devirusare(aici poti ruga un prieten mai priceput sa te ajute) S-ar putea sa fie suficient si nu te costa nici un ban...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumperi mai multi rami