| Num3Ascuns a întrebat:

Cum fac calculatorul sa mearga mai repede?

Răspuns Câştigător
| PlanetaMinunilor a răspuns:

Instaleaza Defraggler si defragmenteazal odata la o saptamana sau la 2 saptamani...va merge mai iute eu il folosesc si nu am probleme

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să-i pui picioare... adică să funcționeaze!
Trebuie să-l îmbunătățești.
Pa, pa.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Îi dai cu șutul.

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Defragmentare la hdd in ordinea inversa a partitiilor.adica daca tu ai c, d o sa dai intai la d si apoi la c

| vali13 a răspuns (pentru ionutVUVUZELA):

Trebuie doar sal defragmentati

| Danutza27 a răspuns:

Un calc cu cel mai tare procesor dar cu o memorie mica =abia se misca deci baga memorie cit cuprinde,care este piesa cea mai lenta =Hdd pune un Hdd mai iute de picior, suporta un proc cu frecv mai mare, si un fsb superior il schimbi si pe el. inainte sa faci toate acestea pui in balanta la ce ai nevoie de viteza mare 1) joace mai bine pui mina pe carte 2)aplicatii atunci faci socoteala daca un up grade se mai merita sau alt sistem de ultima generatie. Daca il doresti numai sa fii in top eu zic sa te lasi pagubas ca ai alte lucruri mai bune de facut.

| Chu a răspuns:

E putin funny intrebarea ta laughing
Pai uite iti recomand cateva programe ia Registry Reviver sau daca ai totusi un pc mai bun ia TuneUp Utilities si te ajuta mai mult cam atat iti pot spune.
Pa-pa
happy

| Baddboy a răspuns:

Schimba placa video, hdd, procesoul, pune ti rami mai multi.asta daca ai calculator care suporta.toate cele de mai suswinking daca nu...iei altu mai avansatwinking

| CosminHaarp a răspuns:

Puneti placa G-force eu am stii ce repede merge? nu nu stii big grin

| ravens a răspuns:

Hi depinde ce calculator ai ce ram, procesor, sistem de operare

| Andreea_7386 a răspuns:

Ii pui roti

| Deea_7606 a răspuns:

Dai refreshlaughingrolling on the floor

| sabyex a răspuns:

Nu stiu ce calculator ai, deci nu garantez ca functioneaza, dar am auzit ca e bine sa ai partitia cu windows (care este, de obicei, C-ul) cat mai libera. Si sa nu ai multe chestii pe desktop, dar asta intra tot la partea cu C-ul cat mi liber. Muta filmele, jocurile, muzica in alte partitii, si fa ordine in program files, dezinstaleaza si sterge programele pe care nu le mai folosesti.

| Alexandru_Llexutzu_1996 a răspuns (pentru sabyex):

Da mi-a fost de autor acest sfat

| vali13 a răspuns (pentru Alexandru_Llexutzu_1996):

Scanezi PC-ul cu un antivirus sau stergi programene care nu le vrei "intri in Start, Control Panel si dai pe add or Remove Programs big grin