| Ioan489 a întrebat:

Ce sa-mi iau dintre un eBook Reader sau o Tableta? De preferat pentru citit... dar tableta are m-ai multe facilitati...

1 răspuns:
| Celcareajuta a răspuns:

Depinde cat de mult vrei sa citesti. Dezavantajul la Tableta e ca: 1. o sa iti oboseasca ochii 2.bateria nu tine la fel de mult ca pe ebook 3.este mai grea 4.pretul mai mare

Avantajele unei tablete sunt clare. Intrebarea decisiva este: vrei sa citesti mult sau vrei sa citesti cateva minute pe zi? Daca e prima varianta recomand cu caldura Kindle Paperwhite (aprox 5 mil) insa daca e a doua din nou cu caldura IPad(aprox 20 mil).

Sper ca am putut sa te ajut!