| Mariaaa333 a întrebat:

Tableta cea mai ieftina sau un ebook reader? Pe scurt, as vrea sa-mi iau un ebook ca sa pot citi carti, dar am vazut de exemplu la Auchan tablete foarte ieftine (gen 190 lei) care au si functia de ebook. Ca si un detaliu nu as lua o astfel de tableta pentru ca ma gandesc ca nu merita, dar are mai multe functii decat un ebook.
Poate ca desi are ebook incorporat cel de pe tableta nu este atat de bun? Sau ma gandesc ca fiind atat de ieftina tableta nu ma va tine prea mult...
Sa ma orientez catre tableta sau sa aleg un ebook reader?
Mersi.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Eu am tableta care are si ebook reader. Reglajele pentru citirea textului sunt ale aplicatiei, nu tabletei. Ia-ti tableta care are si aplicatie de ebook reader, sau o descarci din google play. E mai rentabila. Daca e la pretul asta cred ca e UTOK.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

În locul tău aș alege o tebletă ce are și aplicația de e-book reader. Dacă nu o are precis este disponibilă în app stpre, deoarece poți fac mult mai multe cu o tabletă decât cu un e-book reader, și aplicațiile de genul ăsta sunt cam la fel de calitative ca și un e-book reader.Succes

Răspuns utilizator avertizat
| Tudorvladimirescu a răspuns:

Diferenta intre o tableta si ebook e ca ebook reader are setari de luminozitate care nu iti rupe ochii cand citesti, pe cand tableta nu are reglaje foarte fine. Desigur ebook e facut doar pentru citit asa ca nu o sa aiba cine stie ce lag. Nu poti compara o tableta cu un Ebook. http://bit.ly/1qO50Wa