| joker0 a întrebat:

Ce se iintampla cu bateria de la laptop daca il folasesti cand e la incarcat. am auzit ca se strica si ca e mai bine a il folosesti fara baterie cand e conectat la acumulator. funda

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Acest lucru se intampla la modelele mai vechi. Acum recomandarea este sa il folosesti pe baterie pana de descarca si abia apoi sa il pui la incarcat. In felul acesta ciclurile de incarcare-descarcare vor fi complete. Succes!

1 răspuns:
| xBya a răspuns:

Nu se intampla nimic, eventual ii scade eficienta bateriei cand nu e in priza, se descarca mai repede. Eu mereu tin in priza laptopul cand il folosesc.