| oana2002 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă scot bateria laptopului în timpul actualizarii (de la Windows 7 la 10 și nu vreau)Pierd ceva date? Răspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| SSJGohan3 a răspuns:

Ar fi bine sa nu il scoti de la incarcat...ar fi mai sigur si dupa ce ai facut update la windows 10 ai optiunea de a merge inapoi la 7 si ai rezolvat problema si sigur nu pierzi date doar pierzi 1-2 ore in care nu poti folosi laptopul poti sa o faci cand te bagi la somn

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Există riscul ca sistemul de operare să devină inoperabil, deoarece upgrade-ul va șterge complet Windows-ul 7 și-l va înlocui cu Windows-ul 10.De asemenea prin această operație sunt șanse de 70% ca computer-ul să-ți funcționeze mult mai prost decât cu Windwos7 deoarece Windwos 10 este conecput pentru calculatoare de generații noi, ce trebuie să aibă un procesor Quad core real, și cel puțin 4 Gb ram, chiar dacă comercial cică rulează pe doar 1 gb ram(real minciună ca să-și vândă mizeriile pe post de produse). Succes

| gelu1970 a răspuns:

Ce se intampla daca lasi laptopul neatins pana termina actualizarea respectiva?

| untu a răspuns (pentru gelu1970):

Daca era vorba de actualizarea datelor windows 7, nu se intampla nimic, doar se schimba datele vechi cu cele noi, actualizate! Daca era vorba de upgrade adica de trecerea de la windows 7 la windows 10 sint probleme si risti sa blochezi calculatorul!

| gelu1970 a răspuns (pentru untu):

Nu imi raspunde mie ci celei ce a pus intrebarea. eu stiu bine ce implica o astfel de tampenie.
partea cealalta ca nu merge bine dupa cum spui...ramane de vazut. daca ai habar cum sa optimizezi windows 10 poti obtine un bun randament. eu am instalat windows 10 in octombrie 2014 si intr-adevar era o castana mare.
dupa trei luni am renuntat la el.
acum o luna am reinstalat din nou 10 si e o mare diferenta. l-au "cizelat" destul de bine ca sa spun asa, deci nu e cazul sa ne poticnim la un sistem de operare doar pentru ca merg unele jocuri mai bine. la inceput nimeni nu vroia windows 7 si multi regresau la xp.
parerea mea ca 10 incepe sa functioneze bine si in scurt timp o sa declaseze inclusiv 7.

| untu a răspuns:

Nu era vorba de o actualizare asa cum spui tu, ci este vorba de upgrade( adica trecerea de la sistemul de operare windows 7 la windows 10! Iti recomand sa ramai la windows 7 care merge internetul si jocurile fara probleme! Cine ti-a pus sa faci asa ceva sa treci de la windows 7 la windows 10! Intai sa te informezi bine despre sistemul de operare windows 10 si discuta cu altii! Iti spun eu ca sistemul de operare windows 10 nu merge bine deloc ca sint si probleme tehnice si de software!

| McClod a răspuns:

Nu, dar tot va trebui facut odata si odata tongue

| Razvan131331 a răspuns:

Nu iti afecteaza nimicwinking