| anonim_4396 a întrebat:

Daca incarc bateria laptopului in timpul functionarii laptopului se reduce perioada de autonomie a bateriei?

Răspuns Câştigător
| KyraW a răspuns:

Da pentru ca in acel timp in care se incarca, se si consuma curent. daca vrei sa ai viata lunga la baterie, baga-l direct la priza.Scoate-i bateria si tine-l la incarcat, ca astfel rezista mai mult.

1 răspuns:
| Sonniiiii a răspuns:

Eu am scos bateria de ceva timp, mi-a zis cineva ca e mai bine ca in timp ce il am in priza sa ii scot bateria.