| realorfantastik2 a întrebat:

Ce se intampla daca unui calculator nu ii merge cooler-ul?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se va arde procesorul la un moment dat

| TnT123 a răspuns:

Se va arde tot din el si atunci iti vei lua altul sau mai bine iti iei lat cooler

| ovdiuc a răspuns:

Se supraincalzeste procesorul si gpu-ul

| Voicu_Ionela_1999 a răspuns:

Riscul e sa se arda calculatorul..fiindca se supraincaleste.

| Radu_Seth_1989 a răspuns:

Sucrtcircuit ori senzor de temperatura ars, ia un cooler nou si schimba pasta termica. sunt ieftine, pana in 5 lei. numai sa nu uiti sa specifici vanzatorului ca este pentru CPU. (este o diferenta intre cooler pentru CPU si unul de carcasa[dif de rotatii voltaj ] )

| dinamomadalin a răspuns:

E simplu nu o sa poata sa se raceasca procesorul iar la un moment dat cand procesorul se va supraincalzi se va arde, iti recomand sa-ti meraga cooler-ul dac vrei sa mai ai calculatorwinking