| anonim_4396 a întrebat:

Daca am conectat un ventilator de la un cooler de calculator la un cablu usb si bagat in calculator merge,daca il bag la priza, se poate intampla ceva?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cooler-ele ( sau ventilator este acelasi lucru) nu functioneaza decat la 12 V sau 5 V. N-ai cum sa-l bagi in priza!

Bula
| Bula a răspuns:

Da. Va iesi fum si va pusca siguranta.
Cate clase ai? 2, ca trenul?

| darrio2007 a răspuns:

Pana la urma ce bagi in priză? Ca nu inteleg.Ventilatorul sau calculatorul?

| balintRobert a răspuns (pentru darrio2007):

Ventilatorul.

| darrio2007 a răspuns (pentru balintRobert):

Daca este pentru alimentare la usb nu merge direct la priza. Difera voltajul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca scrie 220 V merge super. Si eu am vreo 2 care imi fac racoare.

| xDragosel007 a răspuns:

Daca este pentru alimentare la usb clar ca nu va merge, dar daca este baga-l fara probleme si BAFTA!