| Adrianadiafg a întrebat:

Ce se potrivește mai bine cu gtx 1050ti un i7 7700 hq sau i7 8750h? Pentru un laptop.

1 răspuns:
| Andrew2394787512 a răspuns:

I7 7700hq e mai bun. dar nu poti sa schimbi piese prin laptop in afara de rami si alte cateva chestii decat daca schimbi si placa de baza care sa aiba procesorul si placa video dorite. in plus gtx 1050 este din gama light gaming in timp ce i7 este din gama high end, deci placa video va opri procesorul din a functiona la cote maxime.