| user5493 a întrebat:

Ce semnifica faptul ca instant au aparut niste dungi negre verticale,destul de multe, pe display-ul unui laptop,si a ramas asa,nu se putea iesi de acolo decat prin inchiderea lui? sunt probleme de natura hardware, software sau poate fi infectat? multumesc

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Dar acum merge? Sau dacă îl deschizi tot așa apare? Apare doar când deschizi o aplicație? Fără detalii nu mă pot pronunța.

| user5493 explică (pentru valentingb):

Merge acum, de fapt a mers normal imediat dupa ce l-am repornit.Mentionez ca o data mi l-a udat cineva in partea de sus pe unde sunt difuzoarele pana la baterie, cu sapun lichid zicea el,dar n-am fost la service pentru curatare, deoarece merge bine de atunci, mai imi ramane cateodata pe loc, si trebuie sa-l repornesc, are si lama de hdmi ul rupt, daca e asta problema?

| valentingb a răspuns (pentru user5493):

Așa face și al meu uneori, am procesorul slab și dacă urcă la 100% nu mai am ce face cu el. Folosește-l mai moderat, nu face față la utilizare obișnuită, poate că și apa a dus la asta, nu a prăjit nimic, dar a afectat vreun contact care acum se supraîncălzește și ca sistem de protecție, sistemul se blochează.

| user5493 explică (pentru valentingb):

Asta dovedeste ca e rezistent, inseamna ca n-a costat degeaba banii, iar garantie nu mai am la el datorita incidentelor alea necauzate de mine, procesorul e destul de bun i5 2.5 ghz, cu toate ca acum am vazut ca au aparut laptopuri si mai bune, adica i7(cu ghz mai mari decat ce am eu) cu placi video performante...