| razvanadriann a întrebat:

Salutare tuturor.
Am o noua problema, de data aceasta, pot sa va spun ca de cateva zile, poate chiar si o saptamana, am semnalat niste errori in OS si probleme cu VDU(monitorul), cand zic de monitor ma refer ca pe ecran apar ca niste dungi verticale verde transparent, plus ca am ajuns la faptul ca nu mai pot juca Counter-Strike in OpenGL doar in Software mod, ce sa mai vorbesc si de Modern Warfare 3 sau CS:Source.
Cand am spus ca am probleme cu OS m-am referit la faptul ca atunci cand pornesc PC-ul in loc de unele litere apare semnul "&" sau cuvintele sunt scrise gresti etc.
exemplu : in loc de BOOT scrie BRAT sau ceva de genu.
Asa ca vreau sa ma lamuriti voi care este problema, pentru ca am mai vorbit cu un prieten care are cunostinte mai mari ca mine in domeniul OS si Programare, iar el mi-a spus ca s-ar putea ca ori placa video sa se fi ars ori RAM-ii [ am observat ca la Physical Memory(MB) aveam Free 0, in momentul de fata am 82.
Vreau un raspuns cat mai rapid si concret va rog frumos, pentru a sti ce am de cumparat.
Multumesc Anticipat.
-Husher

Răspuns Câştigător
| adsx a răspuns:

Placa video e de vina

| razvanadriann explică (pentru adsx):

Esti 100% sigur?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| adsx a răspuns:

Incerca cu alt monitor daca la fel iti face e de la placa video