| noname_1435 a întrebat:

Ce sfaturi imi dati daca vreau sa curat calculatorul de praf, adica cu ce substanta ar trebui sa-l sterg? alcool? spirt? sunt nou in acest domeniu si nu stiu ce sa fac. funda

Răspuns Câştigător
| bistriteanul a răspuns:

Nee, nu folosi carpe uscate sau servetele umede! Desfa toate piesele jos de pe placa de baza, astfel sa ramana goala, si o stergi cu un tifon muiat in spirt! La fel faci si cu componentele, le stergi tot cu tifon muiat in spirt, cele de metal, gen radiatoare poti sa le speli cu apa, nu ruginesc!

5 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Daca ai de sters parti sensibile cu alcool izopropilic

| blogman a răspuns:

Exteriorul poti sa il stergi cu o carpa moale, in interior doar suflat cu aer comprimat (vezi ca sunt in magazine tuburi ca de spray cu aer comprimat - ATENTIE mai exista tuburi cu ceva solutii de curatare alea sub nici o forma sa nu le iei pentru suflare praf in interior). Sa nu uiti sa il scoti si din priza inainte ca... nu se stie

| MiiMii a răspuns:

Mai intai pune capul acela special pentru colturi de la aspirator si `aspira` tastatura apoi o poti sterge cu un servetel umed. Cat despre monitor il poti sterge cu niste servetele speciale pentru. asa ceva (se gasesc in hipermarket-uri). happy

| silvius1734 a răspuns:

Eu il curat doar cu o pensula
cred ca e cel mai sanatos

| ZcUmPikJiDuLsHe a răspuns:

Cu o carpa uscatawinking