| anonim_4396 a întrebat:

Ce simbolizează acea elice pe care am marcat-o cu roșu?

https://ibb.co/F4DzX0V

Este de la cuptorul electric.
De ce apare doar la două funcții și la cealaltă nu?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Incalzire cu ventilatie, recircularea aerului. In functie de ce anume pui la cuptor ai nevoie de incalzire simpla, sau incalzire cu recirculare. Ar trebui sa fie precizat in manualul cuptorului.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dragă Rozalia, la vârsta ta, aceste întrebări de gâgă și de copil de 5 ani cu care spamezi aici, mă fac să te blochez, ca să mai am timp să mă ocup și de alții. Nu am nimic cu tine personal, este o fațetă a ta. Eu nu plec de pe TPU, poate dacă te mai liniștești să re devenim prieteni. Până atunci îți doresc maturizare ușoară. Dar până nu vei acepta sacrificiul de a iubi un mascul feroce așa cum trebuie, nu vei scăpa. Auto erotismul de grupa mare nu te scoate din grădinița raiului. Trebuie să pice mărul din copac, acela care i-a rămas în gât lui Adam, ca să renunți la piticii de pe creier, din porțelan, pe care îi hrănești cu biberonul, sperând că ei vor învia. Nu-nvie morții, e-n zadar, copilă.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Nu-ti convine ce întrebări pun, nu răspunzi, pur și simplu, ignori.
Atâta timp cât acest site are tematica și scopul de a pune întrebări, voi pune ce întrebări vreau, atâta timp cât nu încalcă regulamentul.
Dacă dorești a mă bloca, ai drum liber.

| Catrice a răspuns:

Pai n-ai citit instrucțiunile înainte?
Nașpa.

| Hammurabi a răspuns:

Funcția de ventilație.
Pe pozițiile respective se activează și ventilația.
Cealaltă e fără ventilație.
Probabil nu toată lumea vrea cu ventilație. laughing

| halogen001 a răspuns:

Când e pornita rezistenta de sus, aerul cald urca în sus și nu vine la mâncare. De aceea, de fiecare data când e în funcțiune rezistenta de sus e pornit și ventilatorul ca sa circule aerul cald de la rezistenta de sus mai bine.
Aerul încălzit de rezistenta de jos urca în sus, atinge mâncarea, ventilatorul devine mai puțin important și rămâne oprit. Era bine ca ventilatorul sa meargă și atunci când se folosește rezistenta de jos, dar pentru ca merge bine și fără, ventilatorul e oprit atunci când se folosește numai rezistența de jos.

| Lukasssz a răspuns:

Draga Rosalia ai instructiunile in germana?