| anonim_4396 a întrebat:

De ce în statistica de oameni vindecați de Coronavirus din toată lumea nu apare nimic?
Am marcat cu roșu zona respectivă în imaginea de mai jos.

https://ibb.co/cwRZ6ML

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Un răspuns corect ar fi lipsa datelor furnizate de toate țările lumii! Coreea de Nord, țările cu dictatori din Africa, China, doar o parte din țările care nu au comunicat date exacte sau deloc.

| Goete a răspuns (pentru romeo78):

Matematic, daca scazi numarul decedatilor din cel al infectatilor da numarul "vindecatilor", nu?
Alta chestie e ca unii "vindecati" au ramas cu sechele

| romeo78 a răspuns (pentru Goete):

Exact!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca nu au avut cum sa contorizeze. odata ce internarile nu au mai fost obligatorii cine mai stie care s au vindecat si care nu

| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Mă refer la cazurile de persoane vindecate în toată lumea.
Apare doar -

| NLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Am postat noul link,
Prima data intrasem pe pagina Romaniei.

De pe ce site e screenshot-ul tau?

www.worldometers.info
este pagina actualizata.

| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Căutare Google.

| SingleForOne a răspuns (pentru NLS):

Scrie "recovered", nu "vaccinated"...

| NLS a răspuns (pentru SingleForOne):

Pai nu asta era intrebarea?
In printscreenul din intrebare observ: "vindecat", nu "vaccinat".

| DenqOO a răspuns:

Pentru ca Romania

| suntserios a răspuns (pentru DenqOO):

Ce inseamna sa nu intelegi ce citesti... arunci cu vorbe aiurea pe urma