| Mark2012012 a întrebat:

Ce sistem de operare ar fi mai potrivit Windows XP, Windows7, Windows10 pentru laptopul Lenovo ideatab care are urmatoarele caracteristici?
Are 4 nuclee Quad Core, RAM 4Gb, hard disk 500 Gb, memorie integrata 4096Mb.
Mentionez ca am pe DVDuri Windows XP service pack 3 si Windows 7 cu serial key.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Windows 10 desigur, pentru ca numa windows 10 e compatibil cu driverele

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu-ti trebuie pentru gaming, doar de "uz general" (office, internet browsing, muzica, filme ) atunci poti instala linistit Linux Mint de aici:
https://www.linuxmint.com
Merge excelent, usor de folosit si are viteza foarte buna.

Nu-i trebuie licenta (!)
Nu-i trebuie cautate drivere
Nu-i trebuie antivirus (!)

Merita incercat!

| Rommeo a răspuns (pentru Bula):

Sau daca daca nu se poate obisnui cu alta interfata grafica decat cea de windows ai recomand o alta distributie de linux care imita aproape identic interfata grafica din windows.
Uite aici distributia de care vorbesc. O poti testa inainte si de pe live stick.

https://romicaprihor.blogspot.ro/......entru.html

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7, 10 nu merita. doar daca n-are drivere pentru 7

| OhGodWhy a răspuns:

Windows 7, si un antivirus bun gen Bitdefender.

| xutza a răspuns:

LUcrez la un service autorizat si recomand windows 10 tuturor clientilor atat timp cat suporta device-ul! pune-i 10

| Iugas a răspuns:

Windows 7 de 32 bit e mai ok.
Merge si Windows 10.
Legal, bineinteles.