| Culcat2u a întrebat:

Am și eu o întrebare.Cum pot pune o baterie mai puternica la trotineta electrica. De ce ar trebui sa țin cont?

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Parcă ți-am mai răspuns. Pui ataș la trotinetă, montezi o baterie de tractor și zbori ca racheta.

| Culcat2u explică (pentru gabicoo):

Ai și tu niște idei, sa ți inneci mintea sa nu ți facă pui

| gabicoo a răspuns (pentru Culcat2u):

Culcă-te că ești obosit.

| Culcat2u explică (pentru gabicoo):

Vezi sa nu te culci dacă ți *** un pumn

| nukeyly a răspuns:

Te informezi pe canale dedicate net, Youtube, forum, suni un electronist, dupa iei trusa de scule.
Bateria noua sa dea acelasi voltaj ca aia veche dar amperi mai multi pentru autonomie mai buna. Nu dai 1000v sa decolezi, in loc de 12v ca arzi motorul.

| DonMoldo a răspuns:

Primul si cel mai important pas in schimbarea bateriei trotinetei electrice este oprirea completa a alimentarii pentru a evita orice risc de accidentare sau avariere a componentelor electrice. Al doilea pas iti trebuie o baterie, niste scule surubelnite, chei hexagonale sau imbus, voltmetru etc si putina experienta, bafta