| coosmin24 a întrebat:

Ce sistem de operare folositi sunt curios? Care va pare mai bun? ce parere aveti de vista, windows 7.Eu folosesc un windows sp3 student edition.recomand.

Răspuns Câştigător
| alex2009 a răspuns:

Si eu folosesx un windows xp sp 3 si eu inca sunt multumit de el eu nu am gasit deosebiri foarte mari intre Vista XP. Windows 7 a fost creat dintr-un singur motiv ca vista era mult prea securizat pe vista nu mergeau diferite jocuri pe Vista nu prea merge sa instalezi softuri care nu sunt originale. Windows 7 a fost ceat in situatie de urgenta pentru a remedia greselile facute pe Vista.

14 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

De ce esti asa curios?hee hee
le-am folosit pe toate pana acum. dar prefer windows 7 pentru ca e de viitorhappy.
windows xp si-a trait traiul, si-a mancat malaiul...pe calculatoare noi chiar se observa acest lucru. stiu ca unii ar putea sari aici cu motive de marketing, ca de ce nu fac producatorii drivere si pentru. xp in ziua de azi... dar sa fim seriosi-->e ca si cum ai vrea sa folosesti trabantul si in ziua de azi si inca vreo cativa ani buni, poate chiar toata viata straight face. ce rost are? tehnologia avanseaza, la fel si softurile, chiar si oamenii mai avanseaza, uniibig grin
iar windows vista a fost doar de tranzitie, mai mult o pregatire inainte de adevaratul sistem de operare vista finalizat=windows 7.
windows vista= windows 7 nefinalizat/demo sau windows 7 =windows vista full laughing intelegeti ideea.

| Aero a răspuns:

"

jakarta explică:
Ai dreptate dar trebuie sa ai si pc pentru seven sau vista ultimate

"

pai dar cum altfel laughing, eu cand vorbeam de windows 7, evident ca nu luam in calcul un pc de prin 2005. Am zis ca windows 7 e de viitor, ca de prezent e mai greubig grin. In prezent tot XP domina. Dar pe mine ma irita ca sunt unii care au sisteme d-alea rechete si tin XP-ul ca cica e mai bun in jocuri si alte balarii stupide, aiurea... poate in jocurile mai vechi! In cele cu DirectX10, 11 ce faci?straight face

Abh
| Abh a răspuns:

Asa e, windows 7 e de viitor, insa in prezent cel mai bun e XP.

| ΔH a răspuns:

Os X Snow Leopard

| costyvas a răspuns:

Pentru Alex2009 - sa stii ca nu Windows7 a fost facut pentru a remedia greselile bug-urile din Vista, ci Vista a fost facut pentru a usura tranzitia de la XP la Win7( nu stiu daca aveai calculator sau erai in tema, insa in 2001, tranzitia dintre Win98 si XP a fost facuta prin Windows Melenium - sau Windows 2000, cum vrei sa'i zici). Cat despre recomandare, Windows 7 e clar superior oricarui sistem de operare de pana acum(as zice chiar si peste MacOS - doar nu degeaba Machintosh vrea sa implementeze pe Mac'uri Win7 happy ).
Spor

| m4them4tic a răspuns:

Eu folosesc un XP performance, il folosesc pentru ca se instaleaza foarte rapid.Imi displace sa astept 35-40 de minute sa se finalizeze instalarea unui sistem de operare, asa la asta in 10 minute e gata.
As trece pe 7, dar am probleme cu netul pe el si deocamdata nu am timpul necesar sa testez variantele de 7.
Oricum, 7 e foarte bun. XP e intr-adevar invechit, dar inca mai duce...

| coosmin24 explică:

Ai dreptate dar trebuie sa ai si pc pentru seven sau vista ultimate.

| Florys a răspuns:

Eu folosesc Windows 7 de 5 luni si pana acum nu am avut deloc probleme cu el si sunt foarte multumit de el. Ti-l recomanda cu cea mai mare placere!

| 911targa a răspuns:

Windows XP SP3

| belltech a răspuns:

Win 7 Ultimate 64 bit edition pe ambele calculatoare acasa, cel principal are 4 GB ram si e o masina de gaming si multimedia (Bluray, Tv Tuner Ati 550, Radeon 4850, hard sistem de 500GB, seagate 7200. 12 plus stocaj extern 1, 5 TB pe esata), ala micu il folosim doar la streaming media si jocuri pe facebook, are doar un hard WD JB de 80 GB. Am mers mult pe XP dar am schimbat de cateva luni pe Win 7 si sunt f mutumit. Nu ma mai intorc la XP. Desi companiile au ezitat mult cu Vista sunt insa gata sa tranzitioneze la Win 7. Win XP e bun si constiincios, nu ia resurse multe, in mediu corporativ cu multe abplicatii, merge bine si pe 1 GB ram, dar si-a cam trait viata.

| sy46 a răspuns:

Folosesc Windows 7 si pana acum nu am avut nicio problema cu el.

| multimoak a răspuns:

Windows 7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc Windows 7 pe care-l si recomandhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7 Ultimate este cel mai bun XP e jaf merge pe calculatoare slabe dar pe astea tari nu prea nu se merita xp nai nici un efect sal modezi in windows 7 degeaba sau alte theme chesti socoteli labe...