| NuTePriveste a întrebat:

Ce sursa de la Corsair îmi recomandați(putere sursa ma interesează) pentru următoarea configurație :

Carcasa Corsair Carbide 200R ( 2x cooler)

Placa de Baza Asus F2A85-M LE

Procesor AMD A8 X4 5600K 3.6 GHz

Cooler Procesor DeepCool Iceedge Mini FS

Kit Dual Channel Corsair 8GB (2 x 4GB), DDR3, 1600MHz

HDD Western Digital Blue, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3

Placa video Asus nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit

Si dacă sunt incompatibilități intre componente aștept păreri.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Sursa cred ca este ultima grija la aceasta configuratie, ce este dezechilibrata, iar componentele un pic gresit alese.
Uite ce iti recomand eu la aproape 1900 lei: http://www.mediadot.ro/wishlist/28848/
Daca este prea mult, schimba memoriile cu: http://www.mediadot.ro/memorii/memorie-kingmax-4gb-ddr3-1333mhz
Si hdd cu: http://www.mediadot.ro/......mb-7200rpm
De asemenea, daca nu te prea pricepi la componente, la MediaDOT ai ansamblare GRATUIT.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie. Daca te mai pot ajuta cu ceva, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Bafta!

| Gabitzu246 a răspuns:

Pai PC-ul ala consuma in full load maxim 400 W, dar sa stii ca nu este prea buna configuratia, cum pune si IT guru ( si el stie ce spune) nu ai ales prea OK, trebuie neaparat schimbata placa video ca ce ai tu acolo e foarte slaba, nu te lua dupa cata memorie are conteaza mai mult frecventa procesorului, BUS-ul memoriei adica ( sa fie cat mai mare) si abia apoi sa zicem ca ar fi marimea memoriei. asa ca ce ai tu acolo nu este in regula in raport cu procesorul pe care l-ai ales

| Dany127 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......ETVNDBBBM/

E o sursa cu care nu o sa ai probleme.