| rossye9 a întrebat:

Ce viteze poti avea cu un modem ADSL? Care este diferenta intre viteza de download si viteza de upload?

Răspuns Câştigător
| Razvanp69 a răspuns:

In primul rand viteza dupa un modem (oricare ar fi el ) este foaaaaarte nasoala, e mica, creste greu etc. In al doilea rand diferenta dintre upload si download este ca : DOWNload (down=jos, load= incarca) inseamna descarci altfel spus tu iei ceva de pe internet in pc-ul tau, iar UPload (up=sus load=incarca) si inseamna incarcare. Chestia cu download si upload este pe torrent sau tot ce tine de el gen bittorrnt, DC++ etc. si revenind la upload, tu cand ai descarcat ceva de la alti utilizatori, la finalul descarcarii devii uploader, adica tu dai viteza de download altora care descarca si ei acelasi fisier, program...

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vitezele de download si upload sunt in functie de abonamentul pe care il ai

| Razvanp69 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca viteza de maxim a downloadului se afla prin : cati mb/s primesti de la cei care ti-ai facut abonament si o imparti la 8.

Răspuns utilizator avertizat
| CeViataDeRahat a răspuns:

Buna!
Viteza dedinde ca cat primeti de la sursa, daca primesti 3 mega de la sursa la tine ajunge 1 mega.
Iar diferenta dintre download si upload este :
download- viteza de descarcare
upload- viteza de incarcare.