| c0pil1n a întrebat:

Ma ajuta cineva cu un raspuns va rog.
Cei de la rds mi-au montat fibra recent si am viteza la 300 mbps.
Am primit un modem nou de la ei care e si pe post de router.
Eu am montat un router personal la cel al lor si functioneaz atotul perfect.
Am facut diferite teste de viteze pe toate site-urile posibili si pe direct si prin eifi si prin routerul personal si pe telefon laptop tableta calculator merge brici.
Insa pe o consola ps4 pro vitezele nu raman constante iar jocurile in retea imi merg sacadat, am lag.
Pe telefon calculator etc am viteze intre : 150 -250 mbps download, si 100-150 upload.
Pe ps4 am download/upload : intre 100-200, si de multe ori scade ori download ori pe upload la 10mbps etc. oscileaza.
Are cineva vreo idee de ce nu inregistreaza corect vitezele ps4? Si de ce am lag pe orice joc online. Dau funda! Multumesc

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca toate celalalte dispozitive conectate merg ca lumea, atunci de vina este ori PS4, ori cablul de retea conectat la el.
E logic.

| c0pil1n explică (pentru Bula):

Cablu de retea a fost conectat la laptop si la calculator si merge brici. creca ps4 e problema. Ideea e ca are ceva placa de retea sau ceva componenta care s-ar putea sa fie?