| WeAreSmart a întrebat:

Ce ziceti de Kaspersky? e mai bun decat ESET?

5 răspunsuri:
| MaStErShOt a răspuns:

E cel mai bun dupa parerea mea, te poate scapa de aproape toate tipurile de virusi. cel putin pe mine m-a ajutat de fiecare data cand alte programe antivirus au dat fail. si da, e mai bun ca eset clar.

| hummmer a răspuns:

Nu stiu despre ESET nimic, despre Kaspersky iti pot spune ca il folosesc de ani buni[impreuna cu Malwarebytes] si isi merita banutii dati pe el.

| tr3ig a răspuns:

E cel mai bun antivirus. problema cu el este ca iti mananca foarte multi rami la calculator ca sa ruleze. si daca ai un procesor mic si rami putini atunci o sa iti mearga mai greu, in schimb e suuuuper, e foarte bun chiar. iti garantez.

| Radeas1 a răspuns:

Kasperksy e bun doar pe sisteme performante daca vrei verisunea intre 2010-2013. Daca iei mai mici, nu iti mai consuma. Da, e mai bun ca ESET (Eu folosesc Eset Nod32 5, ma oftica avira si l-am schimbat. Am NOD de o zi si cred ca o sa il mai tin ceva-ceva.)
Dar ESET dupa avira a gasit 4 virusi.
Kaspersky e mai bun decat NOD32, dar problemuta e urmatoarea : kaspersky manaca cacalau.
Deci daca ai calculator bun, ia Kaspersky.(prin bun 2 GB ram-proc 2.40 MINIM)
Daca ai unul mai slab (sub 1.5 mb RAM si procesor sub 2.00, baga NOD32.)

| dey11 a răspuns:

E cel mai bun happy