| LeganzaMoonwalker a întrebat:

...imi poate da si mie cineva un pret pentru configuratia asta de PC? si nu, nu este nici o reclama, vreau doar niste pareri.
Procesor AMD Athlon 64 3000+ 2, 01GhZ
RAM 1 GB (2x512MB) Elixir DDR
Video nVidia GeForce 8400GS 512MB
HDD :
- Maxtor 250GB 7200RPM
- Seagate 120GB 7200RPM
- Western 120GB 72000RPM
Sursa 450W
Placa De Captura
Windows 7 Ultimate SP1
DVD-RW
Carcasa Delux 6USB
Monitor LCD LG L1917S 1280x1024
Mouse Gaming A4Tech, Mousepad Gaming A4Tech, Tastatura A4Tech, Casti, Camera WEB Myria

Poate da cineva un pret? pentru ca am vazut pe un site caruia nu ii voi spune numele, okazii, niste preturi astronomice pentru PC-uri cu placi video de 3 ori mai proaste decat a mea...
multumesc

7 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

In jur de 700-800 de lei

| Generalul a răspuns:

Un pret real la care sa-l vinzi ar fi 500-600 ron, MAXIM. Nu valoreaza mai mult pentru ca sunt tot felul de oferte si promotii la sisteme mult mai bune, pentru doar cateva milioane in plus. Ca sa nu mai vorbim ca aia ofera si garantie 2-3 ani...

| passarisMB a răspuns:

Aprox 600-700lei

| XtReMee a răspuns:

1. procesoru ala ori e 3000 1. 8ghz ori e 4000 2. 1ghz
2.ramu e ddr ff naspha sunt scumpe ddr si nu prea gasesti asta te va scoate in jos cu banii
3.un pret pe care l-ai lua 500 lei nu iti da cineva mai mult si daca iei atat poti sa zici mersi anticipat!

| LeganzaMoonwalker explică (pentru XtReMee):

E 3000+ 2.01 ghz ce nu intelegi? nu se poate overclocka nimic? si sunt 15mii de tipuri de 3000

| termopile480 a răspuns:

900 cam asa

| adekphobay a răspuns:

In jur de 800 lei noi.