| ss501 a întrebat:

Ceau!
Din greseala am rupt cateva picioruse sau cum se cheama de la laptop http://prntscr.com/82e0lx.Acolo unde iese aerul, s-au rupt cateva din alea.
Asta afecteaza cu ceva ventilatorul?
Si se poate pune alta carcasa la laptop?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu afectează ventilatorul decât dacă bagi bețe pe-acolo.
Se poate schimba carcasa, dar nu merită costul reparației doar pentru grilajul ăla amărât.

| ss501 explică (pentru mihai69):

La inceput si eu am vrut sa schimb carcasa, daaaaaaar costa 200 si m-am gandit ca il las asa, poate pun eu ceva din plastic si il fac sa para normal. Mna, am dat 1900 lei pe el si e facut 100 % din plastic...-_- Si chiar daca as schimba-o, poate cine stie imi cade din mana sau il lovesc si iar se strica rolling on the floor)

| mototolu a răspuns:

Afecteaza circulatul aerului prin laptop daca nu exista spatiu intre laptop si masa. Ai putea sa lipesti cu superglue ceva cauciuc in loc de piciorusele alea.

| ss501 explică (pentru mototolu):

@mototolu Nu s-au rupt cele de sub el, ci cele de la ventilator, adica din afara http://prntscr.com/82e0lx cum e aici :D

| mototolu a răspuns (pentru ss501):

Aha, acum am vazut si imaginea. Daca s-a rupt acolo nu e nimic.
Sint doar de protectie. Ai grija sa cureti grilajul ala din cind in cind si e ok.