| Stormwatch a întrebat:

Salut TPU,am o problema cu laptopul. uneori, in partea stanga ( Unde e ventilatorul, din greseala am rupt alea. care le tineau ), si acuma,uneori, nu stiu ce face acolo, face ca o bila... o bila care este blocata intre doi pereti de exemplu, si se loveste tare. si uneori iese fum... ce are? sa-l desfac sa vad ce are? ca nu l-am curatat de cand l-am luat.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Normal! Il desfaci si eventual schimba ventilatorul daca s-au rupt paletii. Cu ocazia asta il si cureti de praf.

| Stormwatch explică (pentru neluL):

Aha, dar, orice ventilator se potriveste la laptopul meu Compaq CQ58? sau doar unele specifice?

| neluL a răspuns (pentru Stormwatch):

Nu orice ventilator! Daca il desfaci ia codul de pe ventilator si scrie-l in google.Laptopul tau are 4 modele de coolere si deci trebuie neaparat seria de pe cooler, mai exact ->Part number:...

| Stormwatch explică (pentru neluL):

Am gasit unul... ce parere ai? http://www.doctor-laptop.ro/......-CQ58.html

| neluL a răspuns (pentru Stormwatch):

Si ai citit la descriere ce zice? Exact ce am zis eu mai sus!
''Atentie: la acest model de laptop exista 4 tipuri de cooler! Specificati part number HP la efectuarea comenzii.''
Deci, desfaci laptopul copiezi numarul de pe cooler si apoi cauti in google.