| Anonim_Marian_1998 a întrebat:

Cei care aveti windows 7, imi puteti spune de ce imi apare brusc iconita de la programul INTERACTIVE SERVICE DETECTION si dispare imediat? Am cautat acest program si in computer si in control panel, dar nu-l gasesc. Daca puteti sa-mi spuneti si cum sa scap de acest program sau sa-l fac sa nu mai apara va dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Procedeaza asa:
-du-te in "start" in bara de search si scrie "services" si dai click pe el cand ti-l gaseste.
- In lista afisata cauta "Interactive Services Detection" si dublu click pe el.
- la "startup" alegi "disable"
OK. Restart.
Ce ti-am spus aici este pentru a nu mai apare acea iconita. Problema ramane in continuare la tine in calculator. Probabil de la vreun program care s-a instalat gresit, nu e compatibil cu W7, a instalat un proces in sistem...
-Vezi mai bine ce program sau joc face figuri. Daca te duci pe iconita iti da un mesaj.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Interactive service detections este o unealtă de sistem ce cere autoruizaţia utilizatorului pentru ca o aplicaţie, servicu, etc să uinteracţioneze cu utilizatorul, dar mai serveşte si la afişarea dialogurilor de sistem/potenţialelor conflicte şi altora. Dacă vrei poţi încerca să îl dezactivezi(nerecomandat, risc de probleme, dar asta depinde de build-ul sistemului) în acest mod:
start/run/scrii „services.msc"/enter
-localizezi interactive service detection şi îi setezi starea pe „disablet"
Enjoy
Succes

| mihaibrad a răspuns:

E o rutina irelevanta Microsoft, nu trebuie sa iti faci probleme
Iar ca sa scapi de ea, urmeaza pasii astia:

1. Du-te Start scrie services.msc si da enter.
2. In fereastra care apare, da scroll down pana la Interactive Services Detection. Right click si apoi click dreapta pe Properties.
3. Unde apare General, alege Disabled de la Startup options
4. Da i APPLY si apoi OK.
La final restarteaza PC ul
Bafta

| StroMer98 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul... Funda?