| anonim_4396 a întrebat:

Cei ce va pricepeti la TV. Am un televizor SHARP HD. A apasat cineva din familie pe telecomanda si acum sar programele de la 20 la 75, la 170+ si tot asa. Am dat resetare automata pe modul digital dar tot sar programele. Numai daca apas numarul programului imi apare ce program caut.
Cum sa fac sa nu mai sara peste numere? Am tot dat setare automata dar tot asa sunt.
Funda.

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Scoate l din priza si conecteaza l din nou

6 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Probabil ca are o functie de skip (sari peste) dar pot fi si programele presetate de la setbox operatorului de cablu.

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

A mers foarte bine pana in dupa masa asta, persoana respectiva nu mai stie pe ce a apasat. Se poate rezolva daca ii fac o resetare din fabrica?

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Scoate-l din priza si setbox daca ai... nu-mi dau seama ce are, setari ceva.

| Raducons a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu umbla la setarile din fabrica. Sper ca nu ai de gand sa ii faci resoftare

| ywar a răspuns:

Zi-mi ca s-a rezolvat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am facut o noua instalare automata si l-am scos din priza. Acum merge, trebuie doar sa reordonez programele in ordinea favorita happy