| LanguageMaster a întrebat:

Cei din ziare care oferă instalare de Windows o fac cu licență sau fără?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cei din ziare iti instaleza windows-ul fara licenta. Dar daca tu cumperi un windows cu licenta ei ti-l pot instala. Trebuie doar sa ai grija ca sa nu iti copieze cheia de activare a windows-ului. Cel mai bine apelezi la un prieten. poate chiar si la un angajat al magazinului de unde cumperi windows-ul; bineinteles, contra cost. Nu cred ca e mai mult de 50 de ron.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru anonimg):

Dar de ce sa nu îl instaleze singur ca procesul de instalare e destul de intuitiv și ușor chiar și un copil poate

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de fiecare, eu personal ofer 12 luni la client si i spun asta, frate la 50 de ron nu isi pot si licenta de 1200 de ron si sasi instalez totul de pomana nu vrei asta e, piata e mare sa stii, dupa un an le apare notificare uni ma suna le spun adevarul n-am de ce sa mint, nu exista licenta la 50 de ron, pentru ca eu instalez ceea ce ai tu deja, omul nu intelege ceva eu vin si instalez ceea ce tu ai deja, asta e ca un zidar nu vine cu toate materaialele si le ofera gratis, uni sunt nervosi ca le expira in 30 de zile, bine uni si mint in anunt ca cica sunt permante te baga in lista neagra dupa instalare, nu exista licenta permanenta asta e clar, dar windowsul e gratis de la ei plus un parteneriat si ai licente full pentru 12 luni oem da asta doar pentru pfa, srl

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca fara licenta

| untu a răspuns:

Care ziare ofera o instalare de Windows fara licenta? Mai bine sa cumperi de la magazin un pachet de instalare Windows cu codul de licenta cheie pe produs! Odata instalat ramane activ doargratuit timp de 30 de zile si apoi va cere codul de licenta cheie pe produs petru a verifica autenticitatea si va ramane activ in continuare, dar daca nu tastati codul de licenta cheie pe produs dupa expirarea celor 30 de zile vi se blocheaza calculatorul!

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Fără dar poți folosi activator și îl faci OEM pe viata

| RAY a răspuns (pentru Beres_Andrei_1982):

Windows 10 nul mai faci tu pe viata, asa ceva e imposibil, se putea cu xp, 7 dar de la 8.1 in sus numai poti decat limitata

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru RAY):

Sunt activatoare

| RAY a răspuns (pentru Beres_Andrei_1982):

Daca tu poti face asa ceva isi dau 100 ron dar sa verific apoi licenta la Microsoft