| romanianboy a întrebat:

Ceva pareri si niste jocuri potrivite pls http://www.emag.ro/......--pXX885ES

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Acceptabil! cat sa iti faci treaba cu el!
...in ceea ce priveste jocurile, nu prea e calculator de jocuri! ...mai degraba iti ia filmele!, oricum incearca fifa 2010, cred ca iti merge

| raducu a răspuns:

Parerea mea ii ca ii bunicel in sensul ca are DDR3, procesorul AMD ii acceptabil. Ceea ce iti recomand ii sa iti iei un laptop cu o placa video dedicata, nu integrata, fiindca multe jocuri nu iti vor merge datorita placii video.Integrata ii cand se foloseste de RAM'ii tai, dedicata ii cand ai o placa video separata.Jocuri:orice joc pana la anumite preferinte.De preferat sunt jocurile care necesita ca memoria video sa fie pana in 256 RAM, maxim 512 RAM (ceea ce nu iti prea recomand). De la e-mag, mi-am luat un Asus K50IJ SX145L, cu placa video integrata, pentru ca nu ma omor dupa jocuri. Te uiti dupa Placa Video Dedicata. Spor.