| mnopqr a întrebat:

Chiar am nevoie de ajutor...
Treaba sta in felul urmator:
Am 3 partitii. Partitia C(pe care este instalat Windows-ul) are 50 GB dimensiune. Windows-ul si absolut toate fisierele si programele instalate pe partitia C ocupa fix 25 de GB. De vreo 3 luni se tot umple(treptat-cateva sute de MB pe zi) cu "nimic". Am ajuns sa mai am 300 de MB liberi si se tot umple. Chestia cea mai nasoala este ca s-a umplut la un moment dat complet(100%, 0 bytes liberi pe C) si am pierdut datele de la mai multe aplicatii si jocuri si cred ca o va mai face. Cum este posibil sa se ocupe 25 GB cu... nimic. cel putin un nimic invizibil pentru mine. Un amic mi-a spus ca ar fi un virus, dar nimic concret.
Acum intreb pe cei care pot sa-mi dea un raspuns concret.
Care este cauza?
Cum este posibil sa se ocupe 25 GB cu... nimic. cel putin un nimic invizibil pentru mine?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Virusi!

| Jipa95 a răspuns:

Salut! Atunci cand navighezi pe net cu un browser ( Chrome, Opera, Firefox, etc ) acea pagina ramane in istoricul browserului, asta ocupand din memoria calculatorului. Orice browser ai folosii, sterge-i de tot istoricul de navigare. ( mie in 3 saptamani pe Chrome, mi-a eliberat 800mb istoric de navigare. )
O alsa solutie, ar fi sa downloandezi Ccleaner, unde il poti gasi aici : http://www.piriform.com/ccleaner/download.
Defragmeteaza-ti partitiile odata la cateva zile
Dezinstaleaza-ti programele nefolositoare de pe acea partitie
Bft! :)

| horia2012 a răspuns:

Descarca astea 2 gratuite si fa o curatenie completa in PC:
http://www.iolo.com/downloads/download-system-mechanic/
si
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| valentin75 a răspuns:

Salut! Incearca si tu suita asta de securitate, nu-ti ia mai mult de 30 de minute cu instalare si scanare! Am gasit cu ea multe chesti pe care alte suite nu la gasesc.Bafta!
http://360safe.com/totalsecurity.html

| xXxStefaNNNxXx a răspuns:

Ar putea fi fisierele temporare si registrele cu erori etc..Incearca CCleaner

| mnopqr explică (pentru xXxStefaNNNxXx):

Folosesc CCleaner in fiecare zi cu toate casutele bifate si din cate am observat sterge maxim 100-200 de MB.