| m5789932 a întrebat:

Chiar merita instalat Windows 7? Eu l-am instalat, dar m-a dezamagit! Cred ca mai trebuie sa mai astept, sa apara o versiune mai buna decat cea actuala! Sunt inca multe incompatibilitati, si as zice ca e mai mult un vista, nare mai nimic de la xp; Pentru mine tot mai bun este Windows XP Service Pack 3.
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Daca nu esti in stare sa-l folosestitongue, ramai la XP! Merita instalat? Depinde de utilizator si de PC-ul pe care-l foloseste. trebuia sa dai ma multe detalii despre tine si PC-ul tau si-ti dadeam si eu o parere.

13 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Good for you! I'm glad you enjoy using it!
Write to me if you experience any problemwinking

| m5789932 explică:

Mai multe detalii zici! pai l-am folosit vreo 2-3 saptamani, dar nu l-am mai suportat, din cauza incompatibilitatilor! Nu se mai putea! Si mai e inca ceva! Imaginea e foarte proasta, atunci cand ma uita la un clip pe youtube, cu internet explorer; parca zici ca am o placa cu o memorie de 128mb, ba chiar mai rau; al naibii de rau se vad, clipurile si imaginile pe browser.
Eu am un un procesor Intel pentium dual core e5400, cu o frecventa de 2700mhz, fsb de 800, si l2 cache 2mb
http://ark.intel.com/Product.aspx?id=40478
am o placa de baza asrock p43de, cu 4 faze, dual chanel, etc gasiti voi mai multe detalii aici:http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P43DE
Am 2 gb de rami ddr2 kingmax
Am o placa video sparkle de 512Mb; detalii aici:
http://www.sparkle.com.tw/product_detail.asp?id=65&sub_id=371
Am un Hdd wistern digital ATA 80gb
Si cam atat, despre configuratia pc-ului meu, care v-ar putea ajuta!

| m5789932 explică:

Si am avut instalat Windows 7 Ultimate

| m5789932 explică:

Da si n-are suport pentru imprimanta pe care o am si tv tuner. Plus ca de jocuri nici nu mai vorbesc! Si cei prostia aia cu windows xp virtualizat in windows 7! pai ce facem aici! ori una ori alta! Chiar mi se pare o prostie; Poate pe viitor va fi imbunatatit! Chiar si Ubuntu e mai bun ca Windows 7. Am folosit o vreme si Ubuntu, si e mai acceptabil decat Windows 7.

| m5789932 explică:

Acum e perfect! Mi-am instalat Windows 7 Ultimate si merge extraordinar de bine! Se observa diferenta dintre celelalte sisteme de operare!

| m5789932 explică:

Acum se merita instalat, fiindca exista si driverele necesare!
Asa ca Windows 7, pana la aparitia lui Windows 8!
Sa vedem ce noutati va veni si Windows 8, ca sunt sigur, ca la inceput nu va fi indragit asa de mult, datorita incompatibilitatilor, care vor exista; asa cum de altfel a fost si cu Windows 7, la inceput; pana cand s-a remediat problema pe partea software, pentru diferitele dispozitive ale pc-ului!

| m5789932 explică:

Si inca ceva... Ce versiune de Windows 7 aveti? Eu am Windows 7 Ultimate! Voi? happy

| 334499 a răspuns:

Pe laptop folosesc windows 7 pentru ca il folosesc doar pentru internet, dar pe pc am xp sp3
Consider ca windows 7 e doar un moftwinking

| coosmin24 a răspuns:

Ce versiune sa mai apara la windows 7 ca aparut de mult ultimate version.merge destul de bine pe un core 2 duo.

| craniul a răspuns:

Hmm ce sa zic cei de la windown nu au avut multi rivali in perioada asta 2002-2007 si au scos in 2007 vista fiind cel mai mult timp dintre 2 siteme de operare windows daca microsoft ar fi avut mai multi rivali cu siguranda ar fi fost cu mult inainte sistemul de operare windows
apropo de intrebarea ta windows 7 este foarte bun si in acelasi timp folositor fata de vista si xp dar noi nu apreciem deoarece ne-am obisnuit pe bunul si dragul nostru xp stand aproape 5 ani pe elwinking

| Nuuu a răspuns:

Windows 7 este foarte bun.Si eu am fost putin reticent cand l-am instalat. Dar acum nu l-as mai schimba cu vechitura aia de xp care are 7-8 ani!
SI depinde si ce versiune ai tu.Ca sunt multe porcarii! Deci incercati cu incredere.

| liongirl a răspuns:

Buna!`Eu am laptop incorporat cu Windows 7 si nu mi se pare deloc urat sau dezamagitor.Este varianta cea mai noua de la Windows si cred ca cea mai reusita.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bogdane.cred ca toti avem windows 7 ultimate.e usor de instalat.e si activator(daca stii de unde sa il iei)e mult mai bun ca vista(am avut vista home premium)