Bula
| Bula a întrebat:

Cine are aspirator cu spalare? Si ce tip / model?
Am luat un aspirator Zelmer, vreau sa spal covorul cu el, dar nu stiu: jetul de apa si aspirarea trebuie sa functioneze laolalta, in acelasi timp, sau prima data dau jet de apa pe o portiune de covor, opresc jet-ul de apa, dupa care aspir, cu jet-ul oprit?

Răspuns Câştigător
| Ben. a răspuns:

Trebuie sa mearga aspiratorul in paralel cu jetul q apa si ca sa completetzi mai treci odata q aspiratorul

5 răspunsuri:
Bula
| Bula explică:

Am manual, dar nu e clar. Ma intereseaza principiul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un vaporetto polti, nu este nevoie de detergent.vaporul de apa dezinfecteaza iar in acelasi timp aspira covorul, doua functii intr-una. eventual poti cauta un ulei cu arome naturale care contine si antialergeni, se pun cateva picaturi in cuva cu apa(o sticluta de 150 ml.costa cam 5-6 euro, dar merita, lasa si un parfum placut si extermina si acarienii). ai grija ca temperatura creste foarte mult si butonul de la rezervorul de apa trebuie sa fie bine strans.

| fany74 a răspuns:

Pai nu ai un manual de utilizare? daca da si e in engleza tradul cu google translate, daca nu ai cauta pe net!

| fany74 a răspuns:

Eu cred ca nu trabuie amandoua, detergentul cand isi face treaba?

| CristiCernat a răspuns:

Eu am un Zelmer Aquawelt ZVC752ST (919.0ST) pe care l-am cumparat de pe http://aspiratorzelmer.ro/ si sunt foarte multumit de el. gasesti acolo mai multe detalii.