| alecsasweet a întrebat:

Cine are imprimanta Canon Pixma MP280? Am o problema. Mi s-a terminat cerneala neagra si pe imprimanta mi s-a aprins portocaliu ledul unde ma atentioneaza ca nu mai am cerneala neagra. Am scos cartusul, l-am dus la un centru si l-am incarcat, apoi am venit acasa, am pus cartusul negru inapoi dar becul portocaliu nu s-a stins. M-am uitat in manual, dar nu scrie nimic de acel buton. Am cautat sa dau ceva reinitializare cartusului, dar nu am gasit... Cine a patit asa ceva sa imi spuna si mie ce trebuie sa fac. Va rog frumos! Dau funda raspunsului folositor.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am avut si eu si nu merge cu nimic. Iti recomand sa cumperi o imprimanta cu cartuse resetabila. Eu asa am facut si de un an de zile mi-o incarc singur si nu mai am probleme. Uite aici: http://www.cartuseria.ro/......alate.html

| Iordache_Andreea-Raluca_1994 a răspuns:

Tine apasat pe butonul de reset(butonul portocaliu, situat langa black si color)timp de 10 secunde...o sa mearga asawinking

| Alexandru_Vataman_1956 a răspuns:

Tine 10 secunde butonul reset(cel rosu din dreapta jos)apasat si va functiona dar cu ledul palpaind.Bafta!

| Roxy_Roxana_1984 a răspuns:

Apasa si tine apasat butonul Reset ala din colt dreapta. Tine l apasat si n acelasi timp apasa butonul de pornire Power.Si aici atentie. Acum tii POWER apasat si apasa de 6 ori la interval de o secunda butonul reset. Si imprimanta se va reseta. Cauta pe youtube "reset Canon mp280"