| specialistu1997 a întrebat:

Salut la toti! Am imprimanta Canon Pixma MP280. Cerneala neagra mi s-a terminat si nu pot scoate cu cerneala colorata.Din ce cauza nu pot sa scot, caci prima data de cind l-am cumparat am putut sa scot ceva cu cerneala colorata dar acum nu pot.

Răspuns Câştigător
| cosden a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=YNP1FTZpIx0&feature=fvwrel
functioneaza si la mine am aceiasi problema chiar dc e mp495 a mea ar trebui sa mearga si la a ta P.S: trebuie sa stii engleza si sa fii atent la ce spune ala

Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| BogdySS a răspuns:

Unele imprimante sunt pretentioase si daca ti s-a terminat un tus trebuie sa-l inlocuiesti, altfel iti da eroare. Imprimantele Canon sunt celebre pentru pretentii de genul asta, chiar daca sunt foarte bune. Incearca numai sa scoti tusul negru si sa-l pui la loc. Daca nu merge, trebuie sa-l inlocuiesti.